Södra Roslagens Förskolor AB
Meny

Vintergatan

Vintergatan har 5 avdelningar fördelade på två våningsplan - Cassiopeja, Pegasus och Fenix är på den övre våningen och på nedre planet är de yngsta barnen på avdelningen Lyran och Orion.
En viktig del i verksamheten är det stora köket där maten tillagas från grunden så mycket som möjligt.

Förskolan Vintergatan
Karlavägen 66 A - D
186 46 Vallentuna

Avd. Cassiopeja cassiopeja@srfab.se 0720702437 0842505001
Avd. Pegasus pegasus@srfab.se 0720702438 0842505002
Avd. Fenix fenix@srfab.se 0720702439 0842505003
Avd. Lyran lyran@srfab.se 0720702440 0842505004
Avd. Orion orion@srfab.se 0720702441 0842505005

Rektor Kristin Haglund 070-873 89 97 kristin.haglund@srfab.se
Verksamhetsutvecklare Carina Osmén 073-396 09 03 carina.osmen@srfab.se